неділя, 21 серпня 2011 р.

Зліт юних миротворців СНД



Вперше за роки незалежності нашої держави, у місті Кам’янці-Подільському, що на Хмельниччині, відбувся «Зліт юних миротворців СНД» за участю дітей з Росії та України в рамках проведення дитячої військово-спортивної, історико-патріотичної гри «Сheckpoint-2011». Раніше, такі заходи проводилися лише в Москві, де й зародився наприкінці 90-их рух юних миротворців. Цього разу учасники зібралися на Україні, у місті, де було зароджено дитячий миротворчий рух.

Ця гра схожа на «Зірницю». Участь у ній приймають команди загальноосвітніх закладів і дитячих клубів країн СНД, а також ліцеїсти з місцевого військового ліцею. Команда складається з 10 учасників (1 запасний). Це переважно учні 8 -10-тих класів.


Протягом тижня юнаки та дівчата карбували стройовим плацом крок у строю, вправлялися зі зброєю, надавали допомогу потерпілому, долали різні перешкоди, орієнтувалися на місцевості, користуватись індивідуальними засобами захисту, а також знайомились через ветеранів з історією Вітчизняної війни, з розповідей миротворців дізнавались про миротворчі місії та Організацію Об’єднаних Націй. 

Сьогодні чимала увага приділяється військово-патріотичному вихованню підростаючого покоління, вивченню історії рідного краю та впровадженню волонтерського руху у шкільних навчальних закладах. 

Координатор проекту дитячого миротворчого руху в Україні Володимир Барановський, - розповів, що це підсумкова гра для перевірки тих знань, яких за рік навчилися діти.

-  Гра «Сheckpoint» є той відголосок гри «Зірниця», яка колись була популярна в Радянські часи і є відголосом також дитячої - юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва «Сокіл» («Джура»). Цьогорічна гра присвячена  декільком датам одразу 20-ій річниці незалежності України, 65-ій річниці утворення Організації Об'єднаних Націй, 70 - ій річниці параду на Червоній площі 1941 року, - зазначив Володимир Іванович.

У зльоті брали участь понад 90 учасників. Чимало було представниць прекрасної половини людства. Останнім часом все більше дівчат цікавляться військовою справою, зброєю. Проте не тільки військовій підготовці приділяли посилену увагу під час гри, а й вихованню толерантності та поваги до культур, націй і віросповідань інших народів. Адже найперше завдання миротворця – творити мир.

- Миротворці це ті, хто розповсюджують мир, а ми учасники такого роду розповсюджуємо мир між молодим поколіннями, - зауважив ліцеїст віце-сержант Роман Стадник.

Координатор проекту дитячого миротворчого руху миротворець зі стажем Сергій Самойлов приїхав зі своєю командою, щоб набратися досвіду та отримати статус «Клубу юних миротворців». Навички та вміння, набуті під час гри, передаватимуть новим учасникам клубів. Адже найближчим часом в школах Харківщини мають з’явитися юні миротворці. 

- Це дуже цікавий проект, котрий відволікає дітей від вулиці, від комп’ютерів, помагає оздоровитись їм фізично, допомагає скріпити дружні відносини між своїми ровесниками, - розповів координатор проекту дитячого миротворчого руху в Харківській області Сергій Самойлов.

Головна мета заради якої організатори і зібрали у наметовому містечку дітей - оздоровлення та реабілітація дітей під час літніх канікул, впровадження національно - патріотичного виховання дітей, підняття іміджу України, а також заохотити молодь до здорового способу життя, зміцнити духовно та фізично, а також підготувати майбутніх захисників вітчизни до служби в армії. Організатори проекту дбають, щоб юне покоління не було покинуте напризволяще. І місія їхня поки що незавершена. 

- Ми дійсно готуємо надійну зміну для захисту нашої Вітчизни і перспектива у цього проекту є і велика. Адже дітям досить цікаво бути членом «клубу юних миротворців», а ще більше носити голубий берет. Адже це досить почесна місія Пока ще наша місія не виконана!-, розповів координатор проекту дитячого миротворчого руху в Україні Володимир Барановський.

Стати переможцем, звичайно, приємніше ніж стати переможеним, однак під час цьогорічної гри усі учасники були нагороджені різними видами призів та заохочень. Втім, самі учасники кажуть, що найважливіше було знайти нових друзів, обмінятися досвідом та й просто гарно відпочити.  

Бліц-опитування учасників гри:

Михайло Бондарев, м.Переславль Залеський, Російська Федерація:
-  Для мене це перш за все закалка мого характеру, на особистому рівні. Таке повинен вміти робити кожен на випадок війни, чи якоїсь складної ситуації. А головне що під час змагань не потрібно користуватись терміном «Вище», «Скоріше», «Спритніше». Тут потрібно все робити разом, колективно та дружньо.

Катерина Бондар, м.Харкiв:
- Ми приїхали сюди, щоб познайомитись з іншими миротворцями, самим стати миротворцями, знайти багато нових друзів і поспілкуватися з людьми які допоможуть нам організувати школу мира в своєму городі.

Світлана Горшкова, м.Переславль Залеський, Російська Федерація:
- Це все досить цікаво адже спорт та подібні розваги чудово розвивають самого себе як особистість. Звичайно ж це все чудово, бо під час таких міжнародних ігор ми знаходимо нових друзів.

Бойчук Уляна, м.Борщів:
- Дуже потрібні речі ми тут вчимося, робити. Зустрічаємо нових людей, заводимо нові знайомства, знаходимо друзів. Ми такого в себе у місті чи то розбирати автомат, чи одягати ОЗК  не спробуємо. В нас поки що такого руху немає, але сподіваємось, що буде незабаром.




 

Назар Волошин, Київ, спеціально для інтернет-видання "Шкільний вісник"  
Фото: Наталя Галицька

0 коментарів:

Дописати коментар